הספר אומנות ההורות – לגדל ילדים מאושרים

איך לעזור לילד לגלות את העוצמות שבו ולפעול מתוכן

ספר חובה לכל הורה.

לרכישה בחנויות הספרים או בעמוד החנות

העידן המודרני הוא עידן של שינויים מרחיקי לכת.
עידן של התפתחות טכנולוגיות מואצת, של שפע גירויים והזדמנויות.
עידן בו מימוש הפוטנציאל וההגשמה העצמית נמצאים במרכז.
העולם החדש מצריך הורות חדשה – לצד היציבות והביטחון שמספקים ההורים לילדיהם, נוצר צורך בגמישות מחשבתית, יצירתיות ופתיחות, כדי להכין ילדים למיצוי האפשרויות בעולם דינמי.

הורות, בכל עידן, יכולה להפוך למעשה אומנות נפלא.
בעולם החדש – אומנות ההורות היא הדרך לגדל ילדים מאושרים ומוכנים לחיים.

מהי אומנות ההורות?

 • המילה “אומנות” נגזרת מאותו השורש של המילים “אימון” ו”אמונה”:
  האימון – היכולת להתאמן ולתרגל הורות מודעת וקשובה ולא לקפוא על שמרינו ולפעול בצורה אוטומטית.
  האמונה – חזון ההורות שלנו, תחושת המסוגלות העצמית שלנו כהורים ויציקת הערכים החשובים לנו לעשייה ההורית היומיומית.
 • אומנות ההורות היא הקשבה והתאמה – הורה מיומן ואומן ידע להתאים את הדרך הנכונה לילד שלו.
 • אומנות ההורות היא יצירתיות – היכולת לשלוף את הפתרונות המתאימים מתוך שפע הידע הקיים.
 • אומנות ההורות היא הזדמנות יומיומית להפוך את ההורות שלנו לטובה יותר ואת הילדים שלנו למאושרים יותר.

רכשו עכשיו את הספר ״אמנות ההורות״ במחיר מיוחד לרכישה באתר:
69 ש״ח במקום 109 ש״ח

אומנות ההורות מחברת בין לעולם ההורות​

בספר מרגש ומרתק, משתפת ליאת רוקח זמרוני את ההורים בדרכה האישית ומלווה אותם צעד אחר צעד, בדרכם שלהם, לגידול ילדים מאושרים.

ליאת רוקח זמרוני, נשואה ואמא ל- 3 בנים, מנט(ה)ורית להורים ומנחה נשות מקצוע בתחום ההורות והמשפחה, בעלים של “בשביל ההורות” -מרכז הנחיית הורים בשיטת “בשביל ההורות” – שיטה שפיתחה המבוססת על הפסיכולוגיה החיובית. בעשור האחרון הכשירה צוותי חינוך, גננות, מנט(ה)וריות (מדריכות הורים בשיטת בשביל ההורות) והנחתה אלפי הורים בקליניקה פרטית, סדנאות הרצאות וקורסי און לין. מרכז “בשביל ההורות” מוכר כמוסד לימוד לעובדי הוראה במשרד החינוך.

על הספר אומנות ההורות?

 • הספר “אומנות ההורות” הוא ספר פרקטי המכיל דוגמאות מחיי היומיום.
 • הקריאה בספר היא אינטראקטיבית – עם מקומות לעצירה, מחשבה, כתיבה ותרגול, וסרטונים נלווים להעשרת הקריאה.
 • הספר מציע כלים פרקטיים להקניית כישורי חיים בעידן המודרני, לפיתוח תחושת המסוגלות אצל ילדים ולהצבת גבולות מתוך מודעות.
 • זהו הספר שיסייע לכם להגיע ללבו של הילד, לעודד אותו לשיתוף פעולה והקשבה, לחבר אותו לרגשותיו ורצונותיו ולהוביל אותו לחיים משמעותיים של מימוש הפוטנציאל.
 • את הספר ניתן לרכוש בגרסה מודפסת, אלקטרונית או כספר-שמע.

קוראים ממליצים על הספר

קרן יטיב יועצת משפחתית, יועצת חינוכית - התפתחותית בגנים ומטפלת רגשית בעלת הפיל הצבעוני - המרכז לטיפול במשפחה
״ספר על אושר, על הורות מאושרת ועל ילדים מאושרים. אני מנסה לחשוב כמה ספרים שמדריכים הורים בדגש על מושג האושר יש, ואני לא מצליחה להיזכר אף לא באחד. בספרה ליאת מביאה, בדרך מעניינת וחוויתית, את השלבים שיבנו לכם ילדים מאושרים וירמו גם לכם סיפוק ואושר. בדרך מובנית היא סוקרת דרכים לתרגל הקשבה, הכרת תודה וטכניקות נוספות שמקרבות את לב ההורים ללב ילדיהם ויוצר ״צוות עבודה״ בדרך למימוש עצמי של הילדים. אני חושבת שזה ספר שכולנו רוצים שיהיה אצלנו במדף הספרים״.
ציפי אפלשטיין
ליאת היקרה אחרי קריאת הספר שלך בא לי להתחיל את ההורות שלי מהתחלה וזה אומר הכל. ראיתי איך יכולתי לעשות דברים אחרת. הייתי אם כבר בגיל 20.5 ולא ידעתי דבר. פעלתי טבעית – אינטואטיבית וכמובן מתוך מה שראיתי בבית הורי. זוכרת שאמרתי: יש בית ספר לכל דבר, אפילו קורס לשזירת פרחים, ולדבר החשוב ביותר – הורות אין ממש. אהבתי את לשון הספר, הבהירה, המדברת לכולם. חשיבות רבה יש לדוגמאות ולסיפורים האישיים. אני חושבת שדרך סיפורים אישיים אנשים לומדים יותר מאשר מסיסמאות והנחיות. שילוב התרגילים המאפשר יישום מיידי-נפלא. הנושאים כל כך רלוונטיים לעולם הנוכחי אפילו נותנים קווים למחשבה עתידית. בתקופה שאת למדת בבית הספר היסודי קידם את פנינו בכניסה שלט "הילד במרכז". משום מה זה הטריד אותי מאד. אם הילד במרכז איפה אנחנו? נכון שנדרש איזון בזכויות הילדים של פעם, בין הסמכות ההורית לבין רצונות הילד אבל זה תהליך ואיך עושים אותו? ואכן בסוף שנות ההוראה שלי ראיתי אסון: הילדים פירשו את "הילד במרכז" כמוקד שליטה וכוח ופרקו עול והמורים וההורים עמדו מבוהלים מולם. הספר שלך עוסק באיזון ואת זה אהבתי. אני מזמן לא מחנכת ילדים אבל מצאתי בספר דברים מאד רלוונטיים למבוגרים. אמנות ההורות = אמנות החיים. נהנתי. מאושרת שהגעת לאן שהגעת והוכחת את טענתי: להורים חלק חשוב ומשמעותי. אל תחכו למורים שיעשו בשבילכם את העבודה וכי, כמורה, אין לקבוע דבר מוחלט לגבי ילד צעיר כי הוא רק בראשיתו של תהליך גיבוש. עמוד שם ולווה אותו בהתפתחותו. המשיכי להנות ולהצליח אוהבת
אפרת מונשרי גורן הורות, משפחה ורשתות חברתיות כתיבה, עריכה, ייעוץ, תמיכה והרצאות
"הספר של ליאת רוקח זמרוני מגיע בדיוק בזמן, קצת לפני החופש הגדול, תקופה בה הורים רבים מעלים את השאלה – איך נשרוד עם ילדים בבית? מעבר לכך הספר נכתב בעידן בו יש אינפלציה בטיפים ועצות להורים, שלא כולן מבוססות על ידע או ניסיון. ליאת מביאה לספר את הניסיון האישי שלה בגידול הילדים הפרטים שלה והתהליך אותו עברה איתם, ובמקביל ניסיון עשין בליווי הורים בתהליכים שונים. הניסיון כאן והחשיפה שלו, מגבים את העצות והפעילות המומלצת. הספר כתוב קולח בגובה העיניים, הוא לא שופט את ההורים ולא מנסה להטיף להורות שונה. אבל הוא כן שואל את השאלות הנכונות, מאיר בזרקור על הקשיים שלנו כהורי ומעביר מסר שאפשר לשנות. היכולת להאיר ולא להעיר, להסביר ולא לשפוט, הוא מרכיב שהופך את הספר לאפקטיבי. אפשר להגיע לקריאה בלי מגננות או פחד שבספו של הספר תקבלו ציון על ההורות שלכם. כאן הכל בסדר, אבל יכול להיות הרבה יותר טוב עם קצת מאמץ. אחד הדברים שאהבתי בספר הוא העברת האחרית להורים. אין כאן קסמים או אבקת פיות שתשנה את ההורות שלכם, אבל יש כאן בהחלט תרגילים ומשימות, שיעזרו לכם לעבוד על המקומות שאתם תחליטו שזקוקים לשינוי. ההבנה שאן מטה קסמים, אבל יש עבודה, שבסופו של תהליך, תשתלם למי שינסה לשנות, היא משמעותית וחשובה. ממליצה לקרוא את הספר ביחד, כזוג הורים, ולנסות לענות על המשימות בכנות וביחד. חלק מהשינוי המשפחתי מתחיל בעבודת צוות, שמתאפשרת כאן. למעשה יש לכם הנחיית הורים צמודה ומודפסת מבלי לצאת מהסלון."
הקודם
הבא

בשביל ההורות – המרכז להדרכת הורים
והכשרת אנשי מקצוע בתחום המשפחה

מייל: info2parents@gmail.com
טלפון: 077-9972089

הצטרפו לניוזלטר שלנו והישארו מעודכנים